1/1

Wilhelm Busch,

Je Novjaro

tradukita de Manfredo Ratislavo

Se Fortun’ regalas vin laŭ bontrovo sia, danku vi kaj prenu ĝin sen skrupulo ia!

Ĉiu don’, bonvenu ĝi, sed ja antaŭ ĉio: kion plej deziras vi, realiĝu tio!

Traduko de la Germana poemo “Zu Neujahr” de Wilhelm Busch (∗1832-04-15 – †1908-01-09) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1999-01.

MR-316-3c / Arg-429-846 (2014-12-28 15:55:48)

http://www.poezio.net/version?poem-id=429&version-id=,846