1/1

Matthias Claudius,  Matthias Claudius,
La terpomo  Die Kartoffel

tradukita de Manfredo Ratislavo

Tre bela estas la terpom’ kaj blanka kiel alabastro, facile ĝin digestas hom’, ŝatata estas en ĉiu dom’ kaj estas vera stomakplastro.

Schön rötlich die Kartoffeln sind und weiß wie Alabaster, verdaun sich lieblich und geschwind und sind für Mann und Frau und Kind ein rechtes Magenpflaster.

Traduko de la Germana poemo “Die Kartoffel” de Matthias Claudius (∗1740-08-15 – †1815-01-21) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1994-07.

MR-273-3 / Arg-409-808 (2007-04-24 10:46:50)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Matthias Claudius (∗1740-08-15 – †1815-01-21).

Arg-409-807 (2007-04-24 10:45:08)

http://www.poezio.net/version?poem-id=409&version-id=808,807