Inhaltsverzeichnis

Wilhelm Hey, Ĉu vi scias la kiomon . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

Wilhelm Hey, Ĉu vi scias la kiomon  2/2

Wilhelm Hey,

Ĉu vi scias la kiomon

tradukita de Manfred Retzlaff

Ĉu vi scias la kiomon de la steloj super ni? Ĉiu havas sian nomon, ilin konas nia Di’. La Sinjoro, kiu tronas super ĉio, ilin konas; |:kaj la nombron scias Li.:|

Birdoj flugas tra l’ aero, ĉu vi scias, kiom da? Bestoj vivas sur la tero, estas ege multaj ja. Dio ĉiujn ekvivigis, la estaĵojn Li estigis. |:Ĉiuj bestoj laŭdu Lin.:|

Multaj estas la infanoj, ĉu vi scias kiom da? Ĉiuj estas en la manoj de la kara Dio ja. Li ja scias la kiomon, kaj Li konas ĉies nomon, |:amis ĉiun, ankaŭ vin.:|

Traduko de la Germana poemo “Weißt du wieviel Sternlein stehen” de Wilhelm Hey (∗1789-03-26 – †1854-05-19) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983.

MR-057 / Arg-737-1488 (2012-12-28 23:20:57)

La melodio estas aŭdebla en http: // ingeb. org/ Lieder/ WeisstDu. html . Tie troviĝas ankaŭ angligo de la kanto-teksto.

http://www.poezio.net/version?poem-id=737&version-id=1488