1/1

William Wordsworth,

Die Narzissen

tradukita de Hans Hennecke

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la Angla poemo “The Daffodils” de William Wordsworth (∗1770 – †1850) en la Germanan de Hans Hennecke.

Arg-39-75 (2004-02-01 18:36:59)

Germanigo de la origina anglalingva teksto de WILLIAM WORDSWORTH, fare de Heneko, Johano (HANS HENNECKE). (Mi trovis tiun ci poemon en la libro �Snapshots of Britain“ / �Britannien in kleinen Geschichten“, rakontita de JOY BROWNING, eldonejo Deutscher Taschenbuchverlag, ISBN 3-423-09319-6.)

http://www.poezio.net/version?poem-id=39&version-id=,75