1/1

N. N. 12,

Nek fajro, nek la karb’

tradukita de Joachim Gießner

1. Nek fajro, nek la karb’ brulas per tia arda flam’, |:kiel amo sekreta, enŝlosita kora am’. :|

2. Nek rozo, nek diant’ floras en tia belec’, |: kiel du geamantoj kunstarantaj en solec’. :|

3. Ho mia tuta koro ja estas spegul’. |: Ĝi montras, ke mi vin amas, ĉiam restos fidelul’. :|

Traduko de la Germana poemo “Kein Feuer, keine Kohle” de N. N. 12 en Esperanton de Joachim Gießner (∗1913-12-23 – †2003-11-25).

Arg-395-785 (2007-03-28 10:52:07)

Mi, Manfred Retzlaff, detajpis tiun tradukon de Joachim Gießner el folio kun letero, kiun skribis al mi en 1987-11-24 s-ro Joachim Gießner.

http://www.poezio.net/version?poem-id=395&version-id=,785