1/1

Hertha Koenig,

La rivero

tradukita de Manfred Retzlaff

Kiu kun senhalta flu’ Super rokoj kaj ŝtonar’ Envaliĝis ĉiam plu, inter greso kaj herbar’:

Tiu trenas per rokar’, Super sulka sablo sin. Lante flosas sur ĝi ŝip’, Eĉ ne ŝaŭmigante ĝin.

Brilas antaŭ ĝi la mar’ – Kaj ĝi devas vidi en Tiu droni en disip’ Sian kontribuon jen.

Traduko de la Germana poemo “Der Fluß” de Hertha Koenig (∗1884-10-24 – †1976-10-12) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2002-03.

MR-378-1b / Arg-383-756 (2007-02-01 11:16:50)

La poemo aperis en la volumo “Printempo en Aŭtuno, kolektitaj poemoj” (Frühling im Herbst, Gesammelte Gedichte) en la eldonejo Pendragon, Stapenhorststr. 15, D-33615 Bielefeld, Germanio, tel. 0049-(0)521-69689, fax 0049-(0)521-74470. La eldonisto, s-ro Günther Butkus, permesis al mi, Manfred Retzlaff, la 27an de Majo 2002, ke mi publikigu la poemon kun mia traduko en Esperanton.

http://www.poezio.net/version?poem-id=383&version-id=756