Inhaltsverzeichnis

Edgar Yipsel Harburg, Somewhere over the Rainbow; Edgar Yipsel Harburg, Trans ĉielarko . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

Edgar Yipsel Harburg, Somewhere over the Rainbow; Edgar Yipsel Harburg, Trans ĉielarko  2/3
Edgar Yipsel Harburg,  Edgar Yipsel Harburg,
Somewhere over the Rainbow  Trans ĉielarko

tradukita de Pejno Simono

Somewhere over the rainbow, Way up high There’s a land that I dreamed of Once in a lullaby.

Ie - trans ĉielarko

super ni,

ŝvebas land’ onidira

laŭ iu poezi’.

Somewhere over the rainbow, Skies are blue And the dreams that you dare to dream Really do come true.

Ie - trans ĉielarko

kisas sun’,

revoj iam riskitaj iĝas por ni plenum’.

Some day I’ll wish upon a star And wake up where the clouds are far behind me. Where troubles melt like lemon drops Away above the chimney tops That’s where you’ll find me.

Al stelo iam preĝos mi

kaj noktaj nuboj tage tuj disiĝos, ĉagrenoj suĉbombonos for, jen super firstoj mia sor’, nu tion vi vidos.

Somewhere over the rainbow, Blue birds fly Birds fly over the rainbow Why, then, oh, why can’t I?

Ie - trans ĉielarko

cerule’

flugas arkon ĉielen, ve, kial mi, mi ne?

If happy little bluebirds fly Beyond the rainbow Why, oh, why can’t I?

…  …

Edgar Yipsel Harburg, Somewhere over the Rainbow; Edgar Yipsel Harburg, Trans ĉielarko  3/3

Verkinto de tiu ĉi Angla poemo estas Edgar Yipsel Harburg (civila nomo: Isidore Hochberg, ∗1896-04-08 – †1981-03-05).

Arg-979-1975 (2014-03-14 17:04:48)

La  teksto  troviĝas  interalie  en  http: // artists. letssingit. com/

e-y-h rburg-lyrics-over-the-rainbow-2pp347l# axzz2vx8pOsV7 .

Traduko de la Angla poemo “Somewhere over the Rainbow” de Edgar Yipsel Harburg (civila nomo: Isidore Hochberg, ∗1896-04-08 – †1981-03-05) en Esperanton de Pejno Simono (Simon Edward Adrian Payne, ∗1941-12-23).

Arg-979-1976 (2014-03-14 17:22:16)

La teksto de tiu ĉi traduko troviĝas en http: // wayback. archive. org/ web/ 2005 130091250/ http: // ourworld. compuserve. com/ Homepages/ profcon/ e_cxiel. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=979&version-id=1975,1976