1/1

Hertha Koenig,  Hertha Koenig,
Sternschnuppen  Falsteloj

translated by Manfred Retzlaff

Sternüberglitzert die Julinacht. Wenn aus der Fülle von Himmelsgold Nur ein Sternlein fallen wollt’, Würd’ es vielleicht auf Erden hell ... Siehe, da fliegt es hernieder - und schnell Wieder eins – schwand in des Dunkels Grab. Glänzte so golden von ferne herab.

Brilas kun steloj la nokt’ de Juli’. Se el la tuta ĉiela or’ Falus malsupren steleto for, Helo eble ekestus sur Ter’ … Vidu, jen flugas ĝi tra la aer’ – Malaperas en tomba malhel’, Brilis ja ore de l’ fora ĉiel’.

Author of this German poem is Hertha Koenig (∗1884-10-24 – †1976-10-12).

Arg-382-752 (2007-02-04 10:10:43)

Das Gedicht ist erschienen in dem Band “Frühling im Herbst”, Gesammelte Gedichte, Verlag Pendragon, Stapenhorststr. 15, D-33615 Bielefeld, F.R.Deutschland, Ruf (0521)69689, Fax (0521)74470. Der Verleger, Herr Günther Butkus, hat mir, Manfred Retzlaff, am 27. Mai 2002 erlaubt, dies Gedicht mit meiner Übersetzung zu veröffentlichen.

Translation of the German poem “Sternschnuppen” by Hertha Koenig (∗1884-10-24 – †1976-10-12) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 2002-03-20.

MR-376-1c / Arg-382-753 (2007-02-01 11:18:29)

La poemo aperis en la volumo “Printempo en Aŭtuno, kolektitaj poemoj” (Frühling im Herbst, Gesammelte Gedichte) en la eldonejo Pendragon, Stapenhorststr. 15, D-33615 Bielefeld, Germanio, tel. 0049-(0)521-69689, fax 0049-(0)521-74470. La eldonisto, s-ro Günther Butkus, permesis al mi, Manfred Retzlaff, la 27an de Majo 2002, ke mi publikigu la poemon kun mia traduko en Esperanton.

http://www.poezio.net/version?poem-id=382&version-id=,752,753