1/1

Dietrich Bonhoeffer,  Dietrich Bonhoeffer,
Sub ŝirm’ mirinda  Je l’ nova jar’
tradukita de Adolf Burkhardt  tradukita de Manfredo Ratislavo

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Argiope-informo:

La aspekto de tiu ĉi versio estas barita.

Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la Germana poemo “Zum neuen Jahr” de Dietrich Bonhoeffer (∗1906-02-04 – †1945-04-

09) en Esperanton de Adolf Burkhardt (pastro, ∗1929-04-10 – †2004-04-02) en 1977.

Arg-381-751 (2014-04-23 12:09:16)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi tradukon en kristana ekumena kant-libro “Adoru”, n-ro 490.

Traduko de la Germana poemo “Zum neuen Jahr” de Dietrich Bonhoeffer (∗1906-02-04 – †1945-04-09) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-12.

MR-113-3a / Arg-381-750 (2007-01-12 22:47:13)

http://www.poezio.net/version?poem-id=381&version-id=,751,750