1/1

Dietrich Bonhoeffer,

Zum neuen Jahr

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Dietrich Bonhoeffer (∗1906-02-04 – †1945-04-09), publikigita 1944-12.

Arg-381-749 (2014-04-23 12:15:22)

Mi, Manfred Retzlaff, prenis la tekston de tiu ĉi poemo en la retejo http: // www. onlinekunst. de/ silvester/ bonhoeffer. html . La teksto troviĝas ankaŭ en la germana evangelis kantlibro, sub numero 65. La melodion verkis Otto Abel en 1959. Pri tiu vidu la retejn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Otto_Abel_( Komponist) .

http://www.poezio.net/version?poem-id=381&version-id=,749