1/1

Johann Wolfgang von Goethe,

Trovita

tradukita de Antoni Grabowski

Mi foje arbaron Promene eniris, Kaj serĉi nenion En penso deziris.

Mi vidis, en ombro Jen staras floreto: Steleto lumanta Aŭ blu-okuleto.

Mi volis ĝin ŝiri, Sed plore ĝi diras: “Ĉu por ke mi velku, Vi tial min ŝiras?”

Do mi ĝin elfosis Kun radikareto, Kaj portis al mia Ĝarden’ ĉe l’ dometo.

En loko trankvila Plantite karese, Ĝi kreskas, burĝonas, Kaj floras senĉese.

Traduko de la Germana poemo “Gefunden” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Antoni Grabowski (∗1857-06-11 – †1921-07-04).

Arg-376-741 (2006-12-14 00:07:48)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi traduk-version en la interreto, en la retejo de s-ano Don Harlow, en http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ Literaturo/ Poezio/ parnaso/ , precize sub http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ iteraturo/ Poezio/ parnaso/ trovita. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=376&version-id=741