1/2

Johann Wolfgang von Goethe,

Trovita

tradukita de Manfred Retzlaff

Mi tra arbaro Sencele iris Kaj trovi ion Mi ne deziris.

Ĉe l’ vojo vidis Mi etan floron, Kaj ege tuŝis Ĝi mian koron.

Kaj kiam volis Mi ĝin deŝiri, �N rompu min!“, mi Ĝin aŭdis diri.

Kaj mi singarde Ĝin elterigis, Al mia domo Ĝin translokigis.

Alialoke Ĝi nun kreskadas, La eta planto Kaj plu floradas.

…

2/2

Traduko de la Germana poemo “Gefunden” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1982-05-05. MR-010-1 / Arg-376-739 (2006-12-11 22:15:22)

http://www.poezio.net/version?poem-id=376&version-id=,739