1/1

Martha Müller-Grählert,  Martha Müller-Grählert,
Mia hejmlando  Mine Heimat

tradukita de Manfredo Ratislavo

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la Basgermana poemo “Mine Heimat” de Martha Müller-Grählert (∗1876-12-20 – †1939-11-18) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1992-07.

MR-252-1 / Arg-375-737 (2013-01-08 09:18:56)

La melodio estas aŭdebla interalie tie: http: // www. youtube. com/ watch? v= gNmM_xEejEU kaj en http: // www. sjd-falken. de/ lieder/ wo_ de_ostseewellen. shtml .

Verkinto de tiu ĉi Basgermana poemo estas Martha Müller-Grählert (∗1876-12-20 – †1939-11-18).

Arg-375-736 (2013-01-08 09:08:20)

Pri la poetino vidu la vikipediejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Martha_ M% C3% BCller-Gr% C3% A4hlert , http: // www. ostsee. de/ fischland-darss-zingst/ martha-mueller-graehlert. html kaj http: // www. fischland-darss-zingst. n t/ zingst/ zeitzeugen/ martha-mueller-graehlert. php .

http://www.poezio.net/version?poem-id=375&version-id=,737,736