Inhaltsverzeichnis

1

N. N. 32, Es ist ein Ros entsprungen; N. N. 32, Jen ĉiamviva Rozo  2/??
N. N. 32,  N. N. 32,
Es ist ein Ros entsprungen  Jen ĉiamviva Rozo

tradukita de Leland Bryant Ross

1. Es ist ein Ros entsprungen aus einer Wurzel zart, wie uns die Alten sungen, von Jesse kam die Art und hat ein Blümlein bracht mitten im kalten Winter, wohl zu der halben Nacht.

Jen ĉiamviva Rozo laŭ vorto de profet’ El la Jiŝaja ŝoso ekkreskis kun impet’. Ĝi venis, hela Flor’, en frida tempo vintra Je noktomeza hor’.

2. Das Röslein, das ich meine, davon Jesaia sagt, ist Maria die reine, die uns das Blümlein bracht. Aus Gottes ewgem Rat hat sie ein Kind geboren und blieb ein reine Magd.

Jesaja ĝin anoncis, la menciita Flor’; Maria ĝin responsis el patrin-ama kor’. Ŝi naskis Rozon por klarigi Dian amon Je noktomeza hor’.

3. Das Blümelein so kleine, das duftet uns so süß, mit seinem hellen Scheine vertreibt’s die Finsternis: Wahr’ Mensch und wahrer Gott, hilft uns aus allem Leide, rettet von Sünd und Tod.

Ĉi tiu milda Floro per sia dolĉ-arom’ Heligas per Digloro la vojon de la hom’. Ja homo, tamen Di’, ĝi ŝarĝojn malpezigas Kaj homojn savas ĝi.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas N. N. 32.

Arg-618-1243 (2012-10-18 21:49:44)

Tiu ĉi kanto-teksto troviĝas en la germana evangelia eklezia kantlibro, kanto n-ro 23. Vidu ankaŭ la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Es_ist_ein_Ros_ entsprungen . - La teksto troviĝas ankaŭ en la retejo http: // ingeb. org/ spiritua/ esistein. html . Tie estas aŭdebla ankaŭ la melodio.

Traduko de la Germana poemo “Es ist ein Ros entsprungen” de N. N. 32 en Esperanton de Leland Bryant Ross (Ros’ Haruo).

Arg-618-1247 (2014-09-08 13:06:28)

Tiu ĉi traduko troviĝas en http: // www. reocities. com/ cigneto/ thctxt/ j/ jencxiamv1. html . Pluaj tradukoj de la sama aŭtoro troviĝas sub http: // www. reocities. com/ cigneto/ thcbio/ r/ ros_h. html . Pri la tradukinto vidu la facebook-paĝon https: // www. facebook. com/ leland. ross/ photos .

http://www.poezio.net/version?poem-id=618&version-id=1243,1247