1/1

James Yorkston,  James Yorkston,
Mol Ní Mhaoileoin  Moliino Malon’
übersetzt von Seán de Fréine  übersetzt von Manfredo Ratislavo

Argiope Information: Aufgrund urheberrechtlicher Bedenken ist die Anzeige dieser Version unterbunden.

1. En bela Dublino, Jen vivis knabino, Enamiĝis unue en tiun ĉi mi. Ĉareton ŝovante Tra l’ stratoj irante Ŝi vokis : Jen konkoj, jen ostroj! Aĉetu vi, ho! Ankoraŭ tutfreŝaj, ankoraŭ tutfreŝaj! Jen konkoj kaj ostroj! Aĉetu vi, ho!

2. Veturis ŝi tiel Tra l’ stratoj samkiel Ĝin faris antaŭe gepatroj de ŝi. Sian ĉaron ŝovante, Tra l’ stratoj irante Vokante : Jen konkoj, jen ostroj! Aĉetu vi, ho! Ankoraŭ tutfreŝaj, ankoraŭ tutfreŝaj! Jen konkoj kaj ostroj! Aĉetu vi, ho!

3. Ŝi iĝis malsana, Sanig’ estis vana, Memoras mi ĉiam ankoraŭ pri ŝi, Tra l’ stratoj iranta, Ĉareton ŝovanta, Vokanta: Jen konkoj, jen ostroj! Aĉetu vi, ho! Ankoraŭ tutfreŝaj, ankoraŭ tutfreŝaj! Jen konkoj kaj ostroj! Aĉetu vi, ho!

Übersetzung des englischen Gedichtes “Molly Malone” von James Yorkston ins Irische durch Seán de Fréine.

Arg-374-817 (2007-05-16 20:17:33)

Laŭ la irlanda kantlibro “Sing Along Linn” la tradukinto de tiu ĉi kanto estas Seán de Fréine, 36 Nutgrove Park, Cluain Sceach, Baile Atha Cliath 14, Irlando. Tel: 00353-(0)1-2694660 e-mail: defreine@iol.ie Übersetzung des englischen Gedichtes “Molly Malone” von James Yorkston ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) in 2006-12-04.

MR-451-2 (Esperanto) / Arg-374-735 (2008-11-29 16:14:27)

http://www.poezio.net/version?poem-id=374&version-id=,817,735