1/2

Joseph M. Scriven ,

Ho Jesu’, amiko mia

translated by Manfredo Ratislavo

Ho Jesu’, amiko mia, Kiel alta estas vi! Estas vi peranto nia, Kiu ligas nin kun Di’. Kiom da aflikto devas Nenecese porti ni, Se preĝante, Lin serĉante Ni ne turnas nin al Li.

Kiam la diablo tentas Nin kun ega energi’, Ni ne devas timi ion, Se kredeme preĝas ni. Jen montriĝas la fidelo De Jesu’, nin helpas Li, Kiel la Savant’ potenca. Tiun preĝe petu ni.

Se ni estas zorgoplenaj Kaj nin premas tio ĉi, Certe helpas nin Jesuo, Niajn preĝojn aŭdas Li. Se amikoj vin forlasas, Diru tion nur al Li! Li vin ŝirmos kaj konsolos. Nur al Li vin turnu vi.

…

2/2

Ho Savanto, Vi promesis, Ke Vi portos ja por ni Niajn ŝarĝojn, ni do portu Ĉion preĝe nur al vi. Baldaŭ ni ne devos preĝi Plu sur tiu Tero ĉi, Tie ni senfine gloros Vin en eternec’, ho Di’.

Translation of the English poem “What a Friend We Have in Jesus” by Joseph M. Scriven (∗1820 – †1886) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) on 2006-08-24.

MR-449-1b / Arg-372-727 (2006-08-24 09:22:30)

http://www.poezio.net/version?poem-id=372&version-id=727