1/2

Joseph M. Scriven ,  Joseph M. Scriven ,
What a Friend We Have in Jesus Ho Jesu’, amiko mia

tradukita de Manfredo Ratislavo

What a friend we have in Jesus, All our sins and griefs to bear! What a privilege to carry Ev’rything to God in prayer! Oh, what peace we often forfeit, Oh, what needless pain we bear, All because we do not carry Ev’rything to God in prayer!

Ho Jesu’, amiko mia, Kiel alta estas vi! Estas vi peranto nia, Kiu ligas nin kun Di’. Kiom da aflikto devas Nenecese porti ni, Se preĝante, Lin serĉante Ni ne turnas nin al Li.

Have we trials and temptations? Is there trouble anywhere? We should never be discouraged, Take it to the Lord in prayer: Can we find a friend so faithful Who will all our sorrows share? Jesus knows our ev’ry weakness, Take it to the Lord in prayer.

Kiam la diablo tentas Nin kun ega energi’, Ni ne devas timi ion, Se kredeme preĝas ni. Jen montriĝas la fidelo De Jesu’, nin helpas Li, Kiel la Savant’ potenca. Tiun preĝe petu ni.

Are we weak and heavy laden, Cumbered with a load of care? Precious Savior, still our refuge; Take it to the Lord in prayer: Do thy friends despise, forsake thee? Take it to the Lord in prayer; In His arms He’ll take and shield thee; Thou wilt find a solace there.

Se ni estas zorgoplenaj Kaj nin premas tio ĉi, Certe helpas nin Jesuo, Niajn preĝojn aŭdas Li. Se amikoj vin forlasas, Diru tion nur al Li! Li vin ŝirmos kaj konsolos. Nur al Li vin turnu vi.

Blessed Savior, Thou hast promised Thou wilt all our burdens bear May we ever, Lord, be bringing All to Thee in earnest prayer. Soon in glory bright unclouded There will be no need for prayer Rapture, praise and endless worship Will be our sweet portion there.

Ho Savanto, Vi promesis, Ke Vi portos ja por ni Niajn ŝarĝojn, ni do portu Ĉion preĝe nur al vi. Baldaŭ ni ne devos preĝi Plu sur tiu Tero ĉi, Tie ni senfine gloros Vin en eternec’, ho Di’.

…  …

2/2

Verkinto de tiu ĉi Angla poemo estas Joseph M. Scriven (∗1820 – †1886).

Arg-372-726 (2006-08-25 15:58:11)

Tiun originan tekston de la kanto mi trovis en la interreto en / Diesen Urtext des Liedes fand ich im Internetz unter: http: // www. cyberhymnal. org/ htm/ w/ a/ f/ wafwhij. htm .

Traduko de la Angla poemo “What a Friend We Have in Jesus” de Joseph M. Scriven (∗1820 – †1886) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2006-08-24.

MR-449-1b / Arg-372-727 (2006-08-24 09:22:30)

http://www.poezio.net/version?poem-id=372&version-id=726,727