1/2

Joseph M. Scriven ,  Joseph M. Scriven ,
Welch ein Freund ist unser Jesus Trans imag’ Jesu’ amikas
tradukita de Tr. Ernst Gebhardt  tradukita de Reinhard Pflüger

Welch ein Freund ist unser Jesus, O, wie hoch ist er erhöht! Er hat uns mit Gott versöhnet Und vertritt uns im Gebet. Wer mag sagen und ermessen, Wieviel Heil verloren geht, Wenn wir nicht zu ihm uns wenden Und ihn suchen im Gebet!

Trans imag’ Jesu’ amikas - kia la privilegi’, ke li portas nian ŝuldon. Preĝe donu ĝin al li. Kiom ni disipas ŝancojn pri anima harmoni’, sole ĉar ni rezignadas preĝe turni nin al li.

Wenn des Feindes Macht uns drohet Und manch Sturmwind um uns weht, Brauchen wir uns nicht zu fürchten, Stehn wir gläubig im Gebet. Da erweist sich Jesu Treue, Wie er uns zur Seite steht, Als ein mächtiger Erretter, Der erhört ein ernst Gebet.

En danĝero kaj aflikto, tento kaj eĉ tragedi’ ni neniam malesperu. Preĝe prenu ĝin al li, la fidela akompano. Amikec’ ne eblas pli. Konas li malforton ĉian, preĝe portu ĝin al li.

Sind mit Sorgen wir beladen, Sei es frühe oder spät, Hilft uns sicher unser Jesus, Fliehn zu ihm wir im Gebet. Sind von Freunden wir verlassen Und wir gehen ins Gebet, O, so ist uns Jesus alles: König, Priester und Prophet!

Zorgoŝarĝo ofte pezas, kaj senfina la defi’. Ĉion la Savant’ superas. Preĝe fuĝu ni al li. Se forturnas sin amikoj, preĝe diru ĝin al li. Vin konsole ĉirkaŭbrakos la Unika sen kopi’.

.......................... .......................... .......................... .......................... .......................... .......................... .......................... ..........................

Vi, Savant’, promesis porti ŝarĝojn niajn tie ĉi. Tial ilin ni demetu ĉiujn preĝe nur ĉe vi. Baldaŭ preĝoj ne necesos ĉe la brila tron’ de Di’. Ĝis etern’ ni restos rave en ador’ kaj laŭd’ al Li.

…  …

2/2

Traduko de la Angla poemo “What a Friend We Have in Jesus” de Joseph M. Scriven (∗1820 – †1886) en la Germanan de Tr. Ernst Gebhardt (∗1832 – †1899).

Arg-372-729 (2006-08-24 09:35:25)

Tiun ĉi germanan tradukon mi trovis en la interreto en / Diese Übersetzung ins Deutsche fand ich unter: “http://ingeb.org/spiritua/whatafri.html”.

Traduko de la Angla poemo “What a Friend We Have in Jesus” de Joseph M. Scriven (∗1820 – †1886) en Esperanton de Reinhard Pflüger en 2006-08.

Arg-372-732 (2008-03-30 23:14:41)

Tiu ĉi Esperantigo aperis en la numero 4/2006 de la organo de Kristana Esperanto-Ligo (KELI), en Aŭgusto de 2006.

http://www.poezio.net/version?poem-id=372&version-id=,729,732