1/1

Johann Wolfgang von Goethe,  Johann Wolfgang von Goethe,
Egalaĵo (Noktokanto de migranto)  Super montoj regas kviet’
tradukita de Manfredo Ratislavo  tradukita de Poul Thorsen

Super ĉio iĝas Kviet’, Kaj ne moviĝas Pro ventet’ Iu foli’; Silentas la birdoj ĉirkaŭe. Atendu – baldaŭe Ripozos vi.

Super montoj regas kviet’, tra l’ foliaro nur ventet’ spiras kun trem’. Birdoj arbare silentas, se vi atendas, pacas vi mem.

Traduko de la Germana poemo “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-

04) en 1983-01.

MR-03-4 / Arg-356-707 (2006-03-20 14:44:12)

Traduko de la Germana poemo “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Poul Thorsen (∗1915-01-07 – †2006-01-30).

Arg-356-708 (2010-05-28 21:34:24)

Poul Thorsen estis dana Esperantista poeto, kiu verkis multajn originalajn kaj tradukitajn poeziaĵojn en la Internacia Lingvo. Vidu ankaŭ: http: // www. poulthorsen. dk/ kaj http: // www. liberafolio. org/ 2006/ forpasis-poul-thorsen/ view .

http://www.poezio.net/version?poem-id=356&version-id=707,708