1/2

Johann Wolfgang von Goethe, Johann Wolfgang von Goethe,  Johann Wolfgang von Goethe, Johann Wolfgang von Goethe,

Из Гёте Egalaĵo (Noktokanto de migranto)

Same tiel

Same

translated by Михаил Лермонтов  translated by Manfredo Ratislavo  translated by Richard Schulz  translated by Pejno Simono

Горные вершины Спят во тьме ночной; Тихие долины - Полны свежей мглой; Не пылит дорога, Не дрожат листы ... Подожди немного, Отдохнешь и ты.

Super ĉio iĝas

Kviet’,

Kaj ne moviĝas Pro ventet’ Iu foli’; Silentas la birdoj ĉirkaŭe. Atendu – baldaŭe Ripozos vi.

Super ĉiuj montoj

Trankvil’, Kaj ĉiuj fontoj Sen babil’; Aŭdas vi ne Birdetan ĉirpon arbare. Pensu prepare Pri la pere’!

Super montopintoj — silent’, tra pinopingloj la senvent’ spiras sen fort’; arbare la birdoj ekmutas. Pretu, aludas silento pri mort’.

…  …  …  …

2/2

Translation of the German poem “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” by Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) into Russian by Михаил Лермонтов (∗1814-10-15 – †1841-07-27).

Arg-356-1908 (2013-12-12 22:16:00)

Mi,  Manfred  Retzlaff,  tro-

vis tiun ĉi poem-tradukon en http: // www. winter-zeulenroda. de/ webseiten/ lermontov. htm . Vidu ankaŭ la retejon http: // otvety. google. ru/ otvety/ thread? tid= 6b82c0f69fbac986 . Pri la poeto Lermontov vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ MiД�ail_Lermontov . La rusa titolo signifas: El Goethe. La poemo estas de M. Lermontov libere tradukita en la rusan. Ĝi estas konata en Rusio laŭ tiu ĉi titolo.

Translation of the German poem “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” by Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) on 1983-01.

MR-03-4 / Arg-356-707 (2006-03-20 14:44:12)

Translation of the German poem “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” by Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) into Esperanto by Richard Schulz (Rikardo Ŝulco, ∗1906-07-12 – †1997-09-26).

Arg-356-706 (2013-02-26 15:16:30)

Tiu Esperantigo aperis komence de la okdekaj jaroj de la 20a jarcento en la “Vestfaliaj Flugfolioj”, kiujn eldonis Rikardo Ŝulco (Richard Schulz), honora membro de Germana Esperanto-Asocio. Pri Richard Schulz vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Richard_Schulz . Pri Richard Schulz vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Richard_Schulz .

Translation of the German poem “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” by Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) into Esperanto by Pejno Simono (Simon Edward Adrian Payne, ∗1941-12-23).

Arg-356-1974 (2014-03-14 14:12:56)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas en http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Goethe .

http://www.poezio.net/version?poem-id=356&version-id=1908,707,706,1974