1/1

Johann Wolfgang von Goethe,  Johann Wolfgang von Goethe,  Johann Wolfgang von Goethe,
Same  Same tiel  Egalaĵo (Noktokanto de migranto)
tradukita de Pejno Simono  tradukita de Richard Schulz  tradukita de Manfredo Ratislavo

Super montopintoj — silent’, tra pinopingloj la senvent’ spiras sen fort’; arbare la birdoj ekmutas. Pretu, aludas silento pri mort’.

Super ĉiuj montoj Trankvil’, Kaj ĉiuj fontoj Sen babil’; Aŭdas vi ne Birdetan ĉirpon arbare. Pensu prepare Pri la pere’!

Super ĉio iĝas

Kviet’,

Kaj ne moviĝas Pro ventet’ Iu foli’; Silentas la birdoj ĉirkaŭe. Atendu – baldaŭe Ripozos vi.

Traduko de la Germana poemo “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Pejno Simono (Simon Edward Adrian Payne, ∗1941-12-23).

Arg-356-1974 (2014-03-14 14:12:56)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas en http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Goethe .

Traduko de la Germana poemo “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Richard Schulz (Rikardo Ŝulco, ∗1906-07-12 – †1997-09-26).

Arg-356-706 (2013-02-26 15:16:30)

Tiu Esperantigo aperis komence de la okdekaj jaroj de la 20a jarcento en la “Vestfaliaj Flugfolioj”, kiujn eldonis Rikardo Ŝulco (Richard Schulz), honora membro de Germana Esperanto-Asocio. Pri Richard Schulz vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Richard_Schulz . Pri Richard Schulz vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Richard_Schulz .

Traduko de la Germana poemo “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-01.

MR-03-4 / Arg-356-707 (2006-03-20 14:44:12)

http://www.poezio.net/version?poem-id=356&version-id=,1974,706,707