1/1

Johann Wolfgang von Goethe, Johann Wolfgang von Goethe, Johann Wolfgang von Goethe,

Same  Same tiel  Из Гёте

translated by Pejno Simono translated by Richard Schulz

translated  by  Михаил

Лермонтов

Super montopintoj — silent’, tra pinopingloj la senvent’ spiras sen fort’; arbare la birdoj ekmutas. Pretu, aludas silento pri mort’.

Super ĉiuj montoj Trankvil’, Kaj ĉiuj fontoj Sen babil’; Aŭdas vi ne Birdetan ĉirpon arbare. Pensu prepare Pri la pere’!

Горные вершины Спят во тьме ночной; Тихие долины - Полны свежей мглой; Не пылит дорога, Не дрожат листы ... Подожди немного, Отдохнешь и ты.

Translation of the German poem “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” by Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-

22) into Esperanto by Pejno Simono (Simon Edward Adrian Payne, ∗1941-12-23).

Arg-356-1974 (2014-03-14 14:12:56)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas en http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Goethe .

Translation of the German poem “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” by Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) into Esperanto by Richard Schulz (Rikardo Ŝulco, ∗1906-07-12 – †1997-09-26).

Arg-356-706 (2013-02-26 15:16:30)

Tiu Esperantigo aperis komence de la okdekaj jaroj de la 20a jarcento en la “Vestfaliaj Flugfolioj”, kiujn eldonis Rikardo Ŝulco (Richard Schulz), honora membro de Germana Esperanto-Asocio. Pri Richard Schulz vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Richard_Schulz . Pri Richard Schulz vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Richard_Schulz .

Translation of the German poem “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” by Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) into Russian by Михаил Лермонтов (∗1814-10-15 – †1841-07-27).

Arg-356-1908 (2013-12-12 22:16:00)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi poem-tradukon en http: // www. winter-zeulenroda. de/ webseiten/ lermontov. htm . Vidu ankaŭ la retejon http: // otvety. google. ru/ otvety/ thread? tid= 6b82c0f69fbac986 . Pri la poeto Lermontov vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ MiД�ail_Lermontov . La rusa titolo signifas: El Goethe. La poemo estas de M. Lermontov libere tradukita en la rusan. Ĝi estas konata en Rusio laŭ tiu ĉi titolo.

http://www.poezio.net/version?poem-id=356&version-id=,1974,706,1908