1/1

Johann Wolfgang von Goethe,

Из Гёте

tradukita de Михаил Лермонтов

Горные вершины Спят во тьме ночной; Тихие долины - Полны свежей мглой; Не пылит дорога, Не дрожат листы ... Подожди немного, Отдохнешь и ты.

Traduko de la Germana poemo “Ein Gleiches (Wanderers Nachtlied)” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en la Rusan de Михаил Лермонтов (∗1814-10-15 – †1841-07-27).

Arg-356-1908 (2013-12-12 22:16:00)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi poem-tradukon en http: // www. winter-zeulenroda. de/ webseiten/ lermontov. htm . Vidu ankaŭ la retejon http: // otvety. google. ru/ otvety/ thread? tid= 6b82c0f69fbac986 . Pri la poeto Lermontov vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ MiД�ail_Lermontov . La rusa titolo signifas: El Goethe. La poemo estas de M. Lermontov libere tradukita en la rusan. Ĝi estas konata en Rusio laŭ tiu ĉi titolo.

http://www.poezio.net/version?poem-id=356&version-id=,1908