1/1

Balazs Wacha,

Rokkanto

Prometeo, Promete’, ĉar vi estis sola, Prometeo, Promete’, dum promen’ konsola - homojn skulptis vi.

Prometeo, Promete’, homojn ĉi multetajn, Prometeo, Promete’, homojn, la stultetajn ja instruis vi.

Prometeo sur la ter’ homojn instruadis, plugis, bakis brikojn kaj ankaŭ konstruadis, dio Promete’.

Prometeo, Promete’, ĉar vi fajron ŝtelis, Prometeo, Promete’, Zeŭso vin forpelis, ĉenis vin al rok’.

Author of this Esperanto poem is Balazs Wacha (Blazio).

Arg-351-697 (2006-02-23 10:44:58)

http://www.poezio.net/version?poem-id=351&version-id=697