Inhaltsverzeichnis

Christian Morgenstern, La tri paseroj; Christian Morgenstern, The Three Sparrows … 2

Christian Morgenstern, La tri paseroj; Christian Morgenstern, The Three Sparrows  2/2
Christian Morgenstern,  Christian Morgenstern,
La tri paseroj  The Three Sparrows
translated by Manfredo Ratislavo  translated by Max Knight

Sidadas sur branĉo sen foli’ kun ventro al ventro paseroj tri.

Upon a hazel branch I spied three little sparrows, side by side.

Jen inter la liva kaj dekstra ul’ enmeze sidadas la senhontul’.

At left is Erich, at right is Franz,

and smack in die middle is smarty Hans.

Okulojn fermis jam ĉiu paser’, kaj falas sur ilin neĝer’ kaj neĝer’.

Their sleepy eyes they tightly close, and over their backs it snows and snows.

Kunpremas jen sin la paseroj tre, malvarmon sentas la meza ne.

They snuggle closely together, all three -

but Hans is the wärmest, none snugger than he!

Kaj ili, aŭdante la batojn de l’ kor’, ankoraŭ jen sidas, se ne flugis for.

Translation of the German poem “Die drei Spatzen” by Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) on 1984-02.

Arg-73-143 (2004-01-30 09:00:21)

Translation of the German poem “Die drei Spatzen” by Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) into English by Max Knight (civila nomo: Max Kühnel, ∗1909-06-08 – †1993-08-31).

Arg-73-1201 (2012-08-19 12:50:48)

Tiu ĉi angligo de la poemo estas publikigita en http: // www. christian-morgenstern. de dcma/ index. php5? title= Die_drei_Spatzen .

http://www.poezio.net/version?poem-id=73&version-id=143,1201