1/1

Reinhard Arfsten,

Sopiro

tradukita de Manfred Retzlaff

En aŭtun-vesper‘ mi iris for de l‘ homoj ĝis urbfin‘, staris mi sur kamp‘, sopiris, sentis forlasita min.

Mi birdvoĉojn aŭdas ie enaere super mi. Kio ilin tiras tie? Ĉu sopiro estas ĝi?

Se mi povus, kun ilia svarm‘ mi flugus tra l‘ aer‘, el fremdujo for al mia kara hejminsulo Fer‘.

Traduko de la Frisa poemo “Lingen” de Reinhard Arfsten (∗1897 – †1971) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2000-17-13.

MR-321-1b / Arg-323-655 (2005-08-26 11:26:12)

http://www.poezio.net/version?poem-id=323&version-id=655