1/1

Stine Andresen,

La Tero ĉie estas de l‘ Sinjor‘

tradukita de Manfredo Ratislavo

La Tero ĉie estas de l‘ Sinjor‘, ĉe Li proksim‘ kaj for‘ ne estas ie; ĉu haltis via vivo-fluo ĉe l‘ karuloj, pace en la hejma lando, ĉu entombiĝis vi sur fremda strando; sin volbas ĉiuloke la ĉiel‘ kaj pace cirklas la stelaro ĉie.

Traduko de la Germana poemo “Es ist die Erde überall des Herrn” de Stine Andresen (geb. Jürgens, ∗1849-12-23 – †1927-05-13) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1985-04.

MR-182-2b / Arg-320-649 (2005-08-26 09:15:50)

La poetino vivis en Wyk aur la norda-frisa inaulo Föhr, estis edzino de muelisto, verkis krom la nordafrisa poemo “Swet hiamelkhaid” precipe poemojn en la germana lingvo.

http://www.poezio.net/version?poem-id=320&version-id=,649