1/1

Kurt Kretschmann,

Soleco

tradukita de Manfredo Ratislavo

Tapiŝo bruna kuŝas Solece sur la ter’ - Kaj mola noktokanto Tiriĝas tra l’ aer’.

Ne aŭdis ĝin alia, Kaj nun ĝi iĝis for. La lok’ retrankviliĝis Dum tiu nokta hor’.

Nur kiel adiaŭon Flustradon aŭdis mi; De l’ vento susurado, Foriĝis ankaŭ ĝi.

Traduko de la Germana poemo “Einsamkeit” de Kurt Kretschmann (∗1914-03-02) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2005-03-27.

MR-434-3 / Arg-313-634 (2005-06-09 14:10:42)

Sinjoro Kurt Kretschmann vivis multajn jarojn en la banloko Bad Freienwalde en la iama Germana Demokrata Respubliko (nun federacio lando Brandenburgo/Brandenburg de Germanio). Nun li loghas en la urbo Eberswalde en Brundenburgo en maljunulo-hejmo. Li verkis krom multaj natur-poemoj kune kun s-ro Rudolf Behm (Talweg 17, D-16225 Eberswalde, Germanio) ankau la libron “Mulch total” (“Ĝardena terkulturado nur per natura grundotegado”).

http://www.poezio.net/version?poem-id=313&version-id=,634