1/2

Friedrich Schiller,

Al la printempo

tradukita de Manfredo Ratislavo

Saluton, vi belulo! Ni bonvenigas vin. Per via flor-korbeto Vi tre ĝojigas nin.

Jen estas vi denove! Karega estas vi! Kaj ĝojas ni elkore Ke vin revidas ni.

Ĉu pensas vi ankoraŭ Pri mia amatin’? Min amis la knabino, Ankoraŭ amas min.

De vi por la knabino petadis florojn mi. Nun ree mi vin petas. Kaj vi? - Ĉu donos vi?

Saluton, vi belulo! Ni bonvenigas vin. Per via flor-korbeto Vi tre ĝojigas nin.

…

2/2

Traduko de la Germana poemo “An den Frühling” de Friedrich Schiller (Frederiko Ŝilero, ∗1759 – †1805) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-07.20. MR-081-2 / Arg-310-628 (2005-05-08 14:14:10)

http://www.poezio.net/version?poem-id=310&version-id=,628