1/1

Friedrich Schiller,  Friedrich Schiller,
Al la printempo  An den Frühling

tradukita de Manfredo Ratislavo

Saluton, vi belulo! Ni bonvenigas vin. Per via flor-korbeto Vi tre ĝojigas nin.

Willkommen, schöner Jüngling!

Du Wonne der Natur!

Mit deinem Blumenkörbchen Willkommen auf der Flur!

Jen estas vi denove! Karega estas vi! Kaj ĝojas ni elkore Ke vin revidas ni.

Ei! Ei! da bist ja wieder! Und bist so lieb und schön! Und freun wir uns so herzlich, Entgegen dir zu gehn.

Ĉu pensas vi ankoraŭ Pri mia amatin’? Min amis la knabino, Ankoraŭ amas min.

Denkst auch noch an mein Mädchen?

Ei, Lieber, denke doch!

Dort liebte mich das Mädchen, Und ’s Mädchen liebt mich noch!

De vi por la knabino petadis florojn mi. Nun ree mi vin petas. Kaj vi? - Ĉu donos vi?

Fürs Mädchen manches Blümchen Erbat ich mir von dir - Ich komm und bitte wieder, Und du? - du gibst es mir?

Saluton, vi belulo! Ni bonvenigas vin. Per via flor-korbeto Vi tre ĝojigas nin.

Willkommen schöner Jüngling!

Du Wonne der Natur!

Mit deinem Blumenkörbchen Willkommen auf der Flur!

Traduko de la Germana poemo “An den Frühling” de Friedrich Schiller (Frederiko Ŝilero, ∗1759 – †1805) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-07.20.

MR-081-2 / Arg-310-628 (2005-05-08 14:14:10)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Friedrich Schiller (Frederiko Ŝilero, ∗1759 – †1805).

Arg-310-627 (2005-05-08 14:15:56)

http://www.poezio.net/version?poem-id=310&version-id=,628,627