1/2

Friedrich Schiller,  Friedrich Schiller,
An den Frühling  Al la printempo

tradukita de Manfredo Ratislavo

Willkommen, schöner Jüngling! Du Wonne der Natur! Mit deinem Blumenkörbchen Willkommen auf der Flur!

Saluton, vi belulo! Ni bonvenigas vin. Per via flor-korbeto Vi tre ĝojigas nin.

Ei! Ei! da bist ja wieder! Und bist so lieb und schön! Und freun wir uns so herzlich, Entgegen dir zu gehn.

Jen estas vi denove! Karega estas vi! Kaj ĝojas ni elkore Ke vin revidas ni.

Denkst auch noch an mein Mädchen? Ei, Lieber, denke doch! Dort liebte mich das Mädchen, Und ’s Mädchen liebt mich noch!

Ĉu pensas vi ankoraŭ Pri mia amatin’? Min amis la knabino, Ankoraŭ amas min.

Fürs Mädchen manches Blümchen Erbat ich mir von dir - Ich komm und bitte wieder, Und du? - du gibst es mir?

De vi por la knabino petadis florojn mi. Nun ree mi vin petas. Kaj vi? - Ĉu donos vi?

Willkommen schöner Jüngling! Du Wonne der Natur! Mit deinem Blumenkörbchen Willkommen auf der Flur!

Saluton, vi belulo! Ni bonvenigas vin. Per via flor-korbeto Vi tre ĝojigas nin.

…  …

2/2

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Friedrich Schiller (Frederiko Ŝilero, ∗1759 – †1805).

Arg-310-627 (2005-05-08 14:15:56)

Traduko de la Germana poemo “An den Frühling” de Friedrich Schiller (Frederiko Ŝilero, ∗1759 – †1805) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-07.20.

MR-081-2 / Arg-310-628 (2005-05-08 14:14:10)

http://www.poezio.net/version?poem-id=310&version-id=,627,628