1/1

Conrad Ferdinand Meyer,

Semantodiro

tradukita de Willy Nüesch

Mezuru paŝon kun sever’! Ankoraŭ longe junos ter’! Jen falas grajn’; ripoz’ kaj mort’. Ripozo dolĉas. Bonas sort’. Jen unu sinkas tra la hum’. Ĝi fartas bone. Dolĉas lum’. Ne falas el ĉi mondo ĝi, Ĝi falas laŭ la plaĉ’ de Di’.

Traduko de la Germana poemo “Säerspruch” de Conrad Ferdinand Meyer (Konrado Ferdinando Majero, ∗1825-10-11 – †1898-11-28) en Esperanton de Willy Nüesch (Etzelstr. 6, CH-8634 Hombrechtikon, Svislando, ∗1927-05-09) en 2005.

Arg-301-641 (2005-08-01 14:17:20)

http://www.poezio.net/version?poem-id=301&version-id=641