Inhaltsverzeichnis

Christian Winther, Sun’ estingiĝis . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

Christian Winther, Sun’ estingiĝis  2/2

Christian Winther,

Sun’ estingiĝis

translated by Hans Erik Jensen

Sun’ estingiĝis, tag’ denove mortis, Nuboj leviĝis, nokton al ni portis, steloj ridetas milde sur ĉielo tra la malhelo.

Ho, kiam venos al mi la tagfino, do mi ĝin benos pie per kapklino. Fine mi dormos pace kiel floro ĝis la aŭroro!

Translation of the Danish poem “Hvile” by Christian Winther (Kristiano Vintero, ∗1796 – †1876) into Esperanto by Hans Erik Jensen (†1973-06-18).

Arg-244-923 (2008-09-14 00:00:04)

La kanto-teksto estas libere tradukita de la dana esperantisto Hans Erik Jensen. La traduko troviĝas en la kant-libreto “Kantu”, eldonita de H. E Jensen kaj Harald Grønborg, sur la paĝo 18, kanto n-ro 17. Ĝi estas kantebla laŭ melodio de Hakon Andersen (laŭ indiko notita super la teksto en la kantlibreto.) Pri Hans Erik Jensen vidu ankaŭ la retejon: http: // www. esperantonia. dk/ bio-hej. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=244&version-id=923