Inhaltsverzeichnis

Carl Riedel, Nesem vám noviny; Carl Riedel, Come, all ye shepherds; Carl Riedel, Kommet, ihr Hirten . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

Carl Riedel, Nesem vám noviny; Carl Riedel, Come, all ye shepherds; Carl Riedel, Kommet, ihr Hirten 2/3

Carl Riedel,  Carl Riedel,  Carl Riedel,

Nesem vám noviny Come, all ye shepherds

Kommet, ihr Hirten

tradukita de N. N. 44  tradukita de Mari Ruef Hofer

Nesem vám noviny, poslouchejte, z betlémské krajiny, pozor dejte. slyšte je pilně a neomylně, rozjímejte.

Come hark unto me! Go ye to Bethlehem, Jesus to see! Great is the story, Great is His glory, Great is the story, Great is His glory, Be not afraid!

Kommet, ihr Hirten, Ihr Männer und Fraun! Kommet, das liebliche Kindlein zu schaun! Christus, der Herr, Ist heute geboren, Den Gott zum Heiland Euch hat erkoren. |: Fürchtet euch nicht! :|

Syna porodila čistá Panna, v jesličky vložila Krista Pána. Jej obvinula a zavinula, plenčičkama.

Let us obey now The heavenly voice! Jesus, our Saviour’s born. Come and rejoice! Come every nation, Give adoration, Come every nation, Give adoration, Gifts to Him present!

Lasset uns sehen In Bethlehems Stall, Was uns verheißen Der himmlische Schall! Was wir dort finden, Lasset uns künden, Lasset uns preisen In frommen Weisen. |: Allelujah! :|

K němuž to andělé z nebe přisli, i také pastýři jsou se sešli. Jeho vítali, jeho chválili, dary nesli.

Truly the angels Have spoken today: See Mary, Jesus, The stable, the hay! Hear their sweet singing, Round us now ringing, Hear their sweet singing, Round us now ringing, Glory on high!

Wahrlich, die Engel Verkündigen heut Bethlehems Hirtenvolk Gar große Freud: Nun soll es werden Frieden auf Erden, Den Menschen allen Ein Wohlgefallen. |: Ehre sei Gott! :|

Andělé v oblacích prozpěvují, narození Páně ohlašují, že jest narozen, v jeslích položen, oznamují.

…  …  …

Carl Riedel, Nesem vám noviny; Carl Riedel, Come, all ye shepherds; Carl Riedel, Kommet, ihr Hirten 3/3

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en ĉeĥa de N. N. 44.

Arg-565-1460 (2012-12-26 12:32:12)

Vidu  ankaŭ:  http:

// archiv. radio. cz/ christmas/ koleda/ k1. html .

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en la Anglan de Mari Ruef Hofer (∗1858 – †1929) en 1912.

Arg-565-1141 (2010-09-20 10:58:33)

Tiun ĉi angligon de la kanto mi, Manfred Retzlaff, trovis en http: // ingeb. org/ spiritua/ kommetih. html kaj en http: // www. cyberhymnal. org/ htm/ c/ o/ comeayes. htm . Informoj pri la tradukinto, s-ino Hofer, Mari Ruef, troviĝas en http: // www. hymntime. com/ tch/ bio/ h/ o/ f/ hofer_mr. htm kaj en http: // openlibrary. org/ authors/ OL2440634A/ Mari_ Ruef_Hofer .

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03).

Arg-565-1139 (2012-12-26 14:08:58)

Vidu  ankaŭ  la  retejon

http: // ingeb. org/ spiritua/

kommetih. html kaj la muziknotojn jen: http: // www. lieder-archiv. de/ lieder/ show_song. php? ix= 200038 . Aŭdeblas la melodio jen: http: // ingeb. org/ Lieder/ kommetih. mid . Vidu ankaŭ: http: // www. lieder-archiv. de/ kommet_ ihr_hirten-notenblatt_ 200038. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=565&version-id=1460,1141,1139