1/1

Theodor Fontane,  Theodor Fontane,
Mein Leben  Mia vivo

translated by Manfredo Ratislavo

Mein Leben, ein Leben ist es kaum, Ich gehe dahin als wie im Traum. Wie Schatten huschen die Menschen hin, Ein Schatten dazwischen ich selber bin. Und im Herzen tiefste Müdigkeit - Alles sagt mir: Es ist Zeit ...

La vivo ne ŝajnas plu vivad’, Promenas mi kiel en sonĝad’. Hom-ombroj forfuĝas ĉie ĉi, Kaj inter la ombroj ombradas mi. Admonas min ega kora lac’: Finiĝas nun via tempo-spac’!

Author of this German poem is Theodor Fontane (Teodoro Fontano, ∗1819-12-30 – †1898-09-20).

Arg-293-593 (2005-02-10 08:40:03)

Translation of the German poem “Mein Leben” by Theodor Fontane (Teodoro Fontano, ∗1819-12-30 – †1898-09-20) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) on 1983-01.30.

MR-028-1 / Arg-293-594 (2005-02-10 08:42:13)

http://www.poezio.net/version?poem-id=293&version-id=593,594