1/1

Theodor Fontane,

Bona konsilo

übersetzt von Manfredo Ratislavo

Somere dum mateno Ekmigru en la fru’! Forfalos la ĉagreno, Malĝojos vi ne plu.

Serena blu’ de l’ ĉielo, La koron eniĝas ĝi, Samkiel la Dia fidelo Tegmentas super vi.

Ĉirkaŭas flor-ornamo Kaj spikoj ĉie ĉi, Kaj estas, kvazaŭ la amo Kuniras apud vi.

Hejmecon ĉio sentigas Samkiel ĉe l’ patrin’, Kaj alten eksvingigas^{2} L’animo gaje sin.

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Guter Rat” von Theodor Fontane (Teodoro Fontano, ∗1819-12-30 – †1898-09-20) ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) in 1983-01-29.

MR-031-2 / Arg-291-590 (2012-12-26 21:46:10)

http://www.poezio.net/version?poem-id=291&version-id=590

2aŭ pli konforme al la originalo: Kaj super l’alaŭdon svingigas