1/1

Theodor Fontane,

Vin vokas mi

übersetzt von Manfredo Ratislavo

Mizera kano estas mi Kun pensoj kaj kun sentoj Ŝanceliĝantaj tien ĉi Kaj tien en la ventoj.

Vin vokas mi; ĉar estas de Vi mem gardata ĉio, Fortigu mian koron, ke Mi ne perdiĝu, Dio.

Mi petas Vin, Sinjoro, pri La fort’ al mi mankanta, Alie estingiĝu ĉi Vaglum’ sur marĉ’ flagranta.

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Dich ruf ich” von Theodor Fontane (Teodoro Fontano, ∗1819-12-30 – †1898-09-20) ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) in 1986-12-19.

MR-198-2 / Arg-289-586 (2005-02-09 11:08:13)

http://www.poezio.net/version?poem-id=289&version-id=586