1/1

Theodor Fontane,  Theodor Fontane,
Vin vokas mi  Dich ruf ich

tradukita de Manfredo Ratislavo

Mizera kano estas mi Kun pensoj kaj kun sentoj Ŝanceliĝantaj tien ĉi Kaj tien en la ventoj.

Ich bin ein unglückselig Rohr:

Gefühle und Gedanken

Seh rechts und links, zurück und vor

In jedem Wind ich schwanken.

Vin vokas mi; ĉar estas de Vi mem gardata ĉio, Fortigu mian koron, ke Mi ne perdiĝu, Dio.

Dich ruf ich, der das Kleinste du In deinen Schutz genommen, Gönn meinem Herzen Halt und Ruh, Gott, laß mich nicht verkommen.

Mi petas Vin, Sinjoro, pri La fort’ al mi mankanta, Alie estingiĝu ĉi Vaglum’ sur marĉ’ flagranta.

Leih mir die Kraft, die mir gebricht, Nimm weg, was mich verwirret, Sonst lösch es aus, das Flackerlicht, das über Sümpfe irret!

Traduko de la Germana poemo “Dich ruf ich” de Theodor Fontane (Teodoro Fontano, ∗1819-12-30 – †1898-09-20) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1986-12-19.

MR-198-2 / Arg-289-586 (2005-02-09 11:08:13)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Fontane (Teodoro Fontano, ∗1819-12-30 – †1898-09-20).

Arg-289-585 (2005-02-09 10:50:13)

http://www.poezio.net/version?poem-id=289&version-id=,586,585