1/1

Eduard Möricke,

Estas li

tradukita de Manfredo Ratislavo

Blua de l‘ printemp‘ ruband‘ ree flirtas tra l‘ aeroj, vagas dolĉaj aromeroj antaŭsente tra la land‘. Revas violflor‘, volas ekburĝoni. Aŭdu! – Malproksima harpsonor‘! Ho, printempo, vin aŭdis mi eksoni!

Traduko de la Germana poemo “Er ist’s” de Eduard Möricke (Eduardo Mojriko, ∗1804-09-08 – †1875-06-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-07.

MR-007-2a / Arg-283-576 (2005-02-07 09:51:09)

http://www.poezio.net/version?poem-id=283&version-id=576