1/1

Eduard Möricke,  Eduard Möricke,
Er ist’s  Estas li

translated by Manfredo Ratislavo

Frühling läßt sein blaues Band wieder flattern durch die Lüfte, süße, wohlbekannte Düfte streifen ahnungsvoll das Land. Veilchen träumen schon, wollen balde kommen. Horch – von fern ein leiser Harfenton! Frühling, ja du bist’s, dich hab‘ ich vernommen!

Blua de l‘ printemp‘ ruband‘ ree flirtas tra l‘ aeroj, vagas dolĉaj aromeroj antaŭsente tra la land‘. Revas violflor‘, volas ekburĝoni. Aŭdu! – Malproksima harpsonor‘! Ho, printempo, vin aŭdis mi eksoni!

Author of this German poem is Eduard Möricke (Eduardo Mojriko, ∗1804-09-08 – †1875-06-04).

Arg-283-575 (2005-02-07 09:46:26)

Translation of the German poem “Er ist’s” by Eduard Möricke (Eduardo Mojriko, ∗1804-09-08 – †1875-06-04) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) on 1983-07.

MR-007-2a / Arg-283-576 (2005-02-07 09:51:09)

http://www.poezio.net/version?poem-id=283&version-id=575,576