1/1

Eduard Möricke,  Eduard Möricke,
Printempo  Estas li
tradukita de Cezar  tradukita de Manfredo Ratislavo

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Blua de l‘ printemp‘ ruband‘

ree flirtas tra l‘ aeroj, vagas dolĉaj aromeroj antaŭsente tra la land‘. Revas violflor‘, volas ekburĝoni. Aŭdu! – Malproksima harpsonor‘! Ho, printempo, vin aŭdis mi eksoni!

Traduko de la Germana poemo “Er ist’s” de Eduard Möricke (Eduardo Mojriko, ∗1804-09-08 – †1875-06-

04) en Esperanton de Cezar (civila nomo: Hans-Georg Kaiser, ∗1954-05-21).

Arg-283-2248 (2015-01-10 13:11:20)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas en http: // cezartradukoj. blogspot. de/ 20 2/ 04/ eduard-morike-printempo-poemo. html .

Traduko de la Germana poemo “Er ist’s” de Eduard Möricke (Eduardo Mojriko, ∗1804-09-08 – †1875-06-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-07.

MR-007-2a / Arg-283-576 (2005-02-07 09:51:09)

http://www.poezio.net/version?poem-id=283&version-id=2248,576