Inhaltsverzeichnis

[Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble] [Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble] [Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble][Pleaseinsertintopreamble], Preĝo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

Михаил Юрьевич Лермонтов, Preĝo  2/2

Михаил Юрьевич Лермонтов,

Preĝo

übersetzt von Boris Mirski

En vea malfacila hor’, Se premas sin anim’, Mi lasas kun humila kor’ Al sorĉa preĝo min.

Per ĝia saniganta fort’ Min fortikigas mi, Kaj spiras en la kanta vort’ Mirinda harmoni’.

Plu dubojn ne memoras mi, Sopiro iras for, Kaj preĝas mi, kaj ploras mi, Kaj ĝojas, ĝojas kor’.

Übersetzung des russischen Gedichtes “Молитва” von Михаил Юрьевич Лермонтов (∗1814-10-16 – †1841-07-27) ins Esperanto durch Boris Mirski (Bela Manto, †1919).

Arg-505-992 (2010-01-15 12:33:29)

Mi, Manfred Retzlaff, prenis tiun ĉi poem-tradukon el la retejo http: // donh. best. vwh. net/ Esperanto/ iteraturo/ Poezio/ lermontov/ pregxo2. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=505&version-id=992