1/1

Johann Gottfried Hientzsch,

Cantus ligaminis

tradukita de N. N. 06

Fratres, manus coniungatis! Hora haec festivitatis Ducat nos ad lucidum! Fugiamus, quae non pia! Foederisque harmonia Duret in perpetuum!

Deo gratias ingentes, Qui et animos et mentes Ad perenne genuit! Ius ac lumen comparare, Veritatem non velare Munus nobis sacrum sit!

Optimi in oriente Et sub sole occidente, Ubicumque partium: Verum, probum exercere, Deum, homines fovere Nobis sit propositum!

Traduko de la Germana poemo “Bundeslied” de Johann Gottfried Hientzsch (∗1787 – †1856) en la Latinan de N. N. 06.

Arg-279-568 (2014-02-15 13:11:53)

Tiu ĉi latinigo de la kanto troviĝas en la retejo http: // ingeb. org/ Lieder/ BruderRe. html . La tradukinto ne estas indikita tie.

http://www.poezio.net/version?poem-id=279&version-id=,568