1/2

Johann Gottfried Hientzsch,  Johann Gottfried Hientzsch,
Cantus ligaminis  Kanto de ligo
translated by N. N. 06  translated by Ludwig Lazarus Zamenhof

Fratres, manus coniungatis! Hora haec festivitatis Ducat nos ad lucidum! Fugiamus, quae non pia! Foederisque harmonia Duret in perpetuum!

Fratoj, manon donu kore Kaj senzorge, sendolore Belan horon festu ni! Ĉion teran forĵetante, Daŭru forte kaj konstante, Nia bela harmoni’!

Deo gratias ingentes, Qui et animos et mentes Ad perenne genuit! Ius ac lumen comparare, Veritatem non velare Munus nobis sacrum sit!

Al la Dio kantu gloron: La spiriton kaj la koron Kial donis la ĉiel’? Serĉi lumon por vereco, Serĉi virton per justeco Estu nia sankta cel’!

Optimi in oriente Et sub sole occidente, Ubicumque partium: Verum, probum exercere, Deum, homines fovere Nobis sit propositum!

Homoj en la oriento, Homoj en la okcidento. En la sud’ kaj en la nord’! Alte teni homan nomon, Kore ami ĉiun homon Estu nia liga vort’.

…  …

2/2

Translation of the German poem “Bundeslied” by Johann Gottfried Hientzsch (∗1787 – †1856) into Latin by N. N. 06.

Arg-279-568 (2014-02-15 13:11:53)

Tiu ĉi latinigo de la kanto troviĝas en la retejo http: // ingeb. org/ Lieder/ BruderRe. html . La tradukinto ne estas indikita tie.

Translation of the German poem “Bundeslied” by Johann Gottfried Hientzsch (∗1787 – †1856) into Esperanto by Ludwig Lazarus Zamenhof (Ludoviko Lazaro Zamenhofo, ∗1859-12-15 – †1917-04-14).

Arg-279-569 (2014-02-15 13:23:44)

Tiun  ĉi  tradukon  mi  prenis  el  la  interretejo

“http://www.cezarkulturo.de/154385.html” de Hans-Georg Kaiser (Cezar). Ĝi troviĝas ankaŭ en la kolekto “www.literaturo.dk” sub http: // literaturo. dk/ novaj. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=279&version-id=,568,569