1/1

Eduard Möricke,

Je l’ nova jar’

tradukita de Manfredo Ratislavo

Samkiel sekrete, mallaŭte, paŝete suriras la teron anĝel’ de l’ Sinjor’, alvenis la tago. Ho, bonan matenon! Ni diru bonvenon! Alportu ĝi benon! Jubilu la kor’!

En Li la komenco! Per Lia potenco moviĝas la tuta stelar’ super ni! Vi, patro, Vi stiru! Ja estas nenio sen vi, kara Dio! Al vi estu ĉio lasita de mi!

Traduko de la Germana poemo “Zum neuen Jahr” de Eduard Möricke (Eduardo Mojriko, ∗1804-09-08 – †1875-06-04) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1982-01-10.

MR-021-7a / Arg-275-557 (2012-12-26 15:44:28)

http://www.poezio.net/version?poem-id=275&version-id=557