1/1

Joseph Düpjohann,

La vojkruco

tradukita de Manfredo Ratislavo

Se renkontas vi voj-krucon, vi ekhaltu, preĝu vi; ĉiu strat’ en via vivo venas sole ja de Di’.

Kruc’ dum via vivo-vojo ofte ege premas vin; kaj ĝemante ĝin portante multaj ne eltenas ĝin.

Same kiel Li la dornan kronon portis kun sufer’, prenu vian krucon vi sur via vojo sur la Ter’.

Vojo-krucoj estas signoj, starigitaj por honor’ de ĉi tiu, kiu estas de la mondo la Sinjor’.

Tial antaŭ vojo-kruco manojn interplektu vi; preĝu, ke benitan finon grace donu al vi Di’.

Traduko de la Basgermana poemo “Dat Wiägekrüüs” de Joseph Düpjohann (Ostenfelder Str. 28, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1930-10-18) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-272-551 (2005-01-17 13:54:37)

http://www.poezio.net/version?poem-id=272&version-id=,551