1/1

Johann Wolfgang von Goethe,  Johann Wolfgang von Goethe,
Feliĉa veturo  Glückliche Fahrt

tradukita de Manfredo Ratislavo

Rompiĝas nebuloj Sub hela ĉielo, La timan ligilon Malligas Eol’. Susuras la ventoj, Ekagas ŝipistoj. Rapide! Rapide! Disiĝas la ondoj Kaj alproksimiĝas La ŝip’ al la land’!

Die Nebel zerreißen, Der Himmel ist helle, Und Äolus löset Das ängstliche Band. Es säuseln die Winde, Es rührt sich der Schiffer. Geschwinde! Geschwinde! Es teilt sich die Welle, Es naht sich die Ferne; Schon seh ich das Land!

Traduko de la Germana poemo “Glückliche Fahrt” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-10-13.

MR.-102-2 / Arg-268-541 (2004-09-09 09:12:59)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22).

Arg-268-540 (2004-09-09 09:10:37)

http://www.poezio.net/version?poem-id=268&version-id=541,540