1/1

Johann Wolfgang von Goethe,

Mara trankvilo

tradukita de Manfredo Ratislavo

Kalmo regas sur la maro Kaj senmove kuŝas ĝi. Zorge vidas la ŝipisto Glatan facon ĉirkaŭ si. De nenie blovas vento! Mort-trankvilo en la rond’! En enorma la silento Ne moviĝas iu ond’.

Traduko de la Germana poemo “Meeres Stille” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-10.11.

MR-103-3 / Arg-267-538 (2004-09-08 15:26:09)

http://www.poezio.net/version?poem-id=267&version-id=538