1/1

Johann Wolfgang von Goethe,  Johann Wolfgang von Goethe,
Meeres Stille  Mara trankvilo

tradukita de Manfredo Ratislavo

Tiefe Stille herrscht im Wasser, Ohne Regung ruht das Meer, Und bekümmert sieht der Schiffer Glatte Fläche ringsumher. Keine Luft von keiner Seite! Todesstille fürchterlich! In der ungeheuern Weite Reget keine Welle sich.

Kalmo regas sur la maro Kaj senmove kuŝas ĝi. Zorge vidas la ŝipisto Glatan facon ĉirkaŭ si. De nenie blovas vento! Mort-trankvilo en la rond’! En enorma la silento Ne moviĝas iu ond’.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22).

Arg-267-537 (2004-09-08 15:24:10)

Traduko de la Germana poemo “Meeres Stille” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1983-10.11.

MR-103-3 / Arg-267-538 (2004-09-08 15:26:09)

http://www.poezio.net/version?poem-id=267&version-id=537,538