1/1

Johann Wolfgang von Goethe,

Ĉi tio estas korpo mia

tradukita de Manfredo Ratislavo

Ĉi tio estas korpo mia Kaj mia sango. Prenu ĝin, Por ke ne sinku kredo via, Por ke vi ne forgesu min. Ĉe tiu pan’ kaj tiu vin’ Memoru ĉiufoje min.

Traduko de la Germana poemo “Das ist mein Leib” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1985-12-12.

MR-192-1 / Arg-265-534 (2004-09-06 22:13:03)

Dediĉita de la juna poeto J. W. Goethe al sia patrino, en la jaro 1765.

http://www.poezio.net/version?poem-id=265&version-id=,534